Użytkownik Komentarz
LaydyDi

Kupujący

2009-06-01 13:35:54

Ostatnio strasznie popularne stało się tworzenie sieci MLM czyli multi-level marketing -  marketing sieciowy. MLM polega na budowaniu organizacji, w której mnóstwo osób sprzedaje niewiele, bądź też nie sprzedaje wcale produktów, a jedynie kupuje je dla siebie. To takie polecanie produktów czy wstąpienie do szeregów jakiejś firmy najczęściej osobom z najbliższego otoczenia.
Bardzo często ten system mylony jest ze sprzedażą bezpośrednią (od której znacznie się różni - nie musimy sprzedawać), bądź też z piramidą finansową która jest nielegalna (bo w piramidzie żaden produkt ani usługa nie jest przekazywana, stąd nielegalność takiej organizacji). Prekursorem firmy marketingu wielopoziomowego jest Amway, który działa już od baaaaaaaaardzo dawna.
Osobiście trzymam sie jak najdalej od AVON, ORIFLAME, rożnego rodzaju akwizycją itp. a jak jest z wami ???? Uważacie że tego typu sprzedaż jest dobrym pomysłem??
Ten rodzaj handlu jest dość krytykowany i nie wiem czy dochodowy oczywiście dla tych pionków bo skoro firma Amway działa juz tak długo to pewnie interes jest dochodowy

LaydyDi

awis

Kupujący

2009-06-01 16:55:16

Po za zakresem moich zainteresowań.
pozdrawiam Robert

Richel

Sprzedający

2009-06-01 18:25:06

Jeśli ktoś chce czuć przynależność do organizacji to pewnie poczuje. Więcej korzyści nie widzę (dla członka).

Witek

Kupujący

2009-06-02 09:04:45

Dla mnie mnie jest to banda totalnych pracoholików, którzy biorą udział w wyścigu szczurów.
Oczywiście są młodzi głupi i pełni zapału (który mogli by spożytkować w inny sposób) wierząc w nadludzką siłę swojej firmy.
Ja tak postrzegam ten MLM akwizycję i tego typu praktyki.